Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio
Istorinės žinios apie Marijos visų Karalienės ikoną

Šis paveikslas yra Dievo gailestingumo koplyčioje, Panaroje

Kaip liudija Vakarų ir Rytų Bažnyčios, nuo seniausių laikų kai kurie šventi paveikslai ir ikonos laikomi stebuklingais. Kartais dėl to, kad buvo atrasti stebuklingu būdu, kartais dėl stebuklų ir išgydymo malonės, susijusios su j ais. Kai kurie iš jų buvo įsigyti nuostabiomis aplinkybėmis, kitus nutapė šventieji, treti rasti pagal regėjimus ar sapnus. Visas šias šventenybes jungia viena – nepaaiškinamu būdu jos atsiliepia į mūsų prašymus bei maldas.
                      Stebuklingoji visų Karalienės ikona, nutapyta XVII amžiuje, yra Graikijoje, ant Šventojo Atono Kalno, Vatopedsko vienuolyne, šalia rytinės soboro kolonos. Ją savo mokiniams, kaip Dievo palaimą nešančią, perdavė žinomas Atono senolis Josifas Isichastas (1898-1959). Yra išlikęs švento senolio pasakojimas apie šią ikoną: XVII amžiuje prieš Dievo Motinos visų Karalienės ikoną pasirodė keistas žmogus. Jis stovėjo prieš ją ir kažką neaiškiai šnabždėjo. Staiga Dievo Motinos veidas suspindėjo tarsi žaibas ir kažkokia neregima jėga parbloškė jaunuolį ant žemės. Kai tik vaikinas atgavo amą, tuoj pat nuskubėjo pas vienuolyno tėvus ir graudžiai raudodamas atliko išpažintį. Jis visiems papasakojo, kad gyveno toli nuo Dievo, užsiėmė magija ir atėjo į vienuolyną, norėdamas aprie šventųjų ikonų išmėginti savo burtų jėgą. Stebuklingas Dievo Gimdytojos įsikišimas įtikino jaunuolį pakeisti gyvenimo būdą ir tapti dievobaimingam. Jis tapo išgydytas nuo dvasinės negalios, o po to visam gyvenimui liko Atone. Taip ikona pirmą kartą apreiškė stebuklingą galią žmogui, apsėstam velnio.
                      XVII amžiuje ikoną pirmą kartą perpiešė graikų vienuolis ir nuo tada ji pamažu tapo žinoma visame pasaulyje, kaip gydanti nuo bet kokių onkologinių susirgimų. Pirmą kartą apreiškusi savo stebuklingąją galią prieš burtininko kerus – o juk žyniavimas, susižavėjimas magija bei okultizmu plinta visame krikščioniškame pasaulyje tarsi vėžio auglys – visų Karalienė turi malonę išgydyti nuo pačios baisiausios šių laikų žmonijos ligos. Iki šiol ikona plinta po visą krikščioniškąjį Rytų ir Vakarų pasaulį.
                      Kaip rašoma Stačiatikių Bažnyčios internetiniuose puslapiuose, ši ikona ne tik gelbsti nuo kerų ir gydo vėžinius susirgimus, bet ir saugo nuo radioaktyvumo bei elektromagnetinio spinduliavimo, o taip pat nuo pražūtingo potraukio narkotikams bei alkoholiui.
                      Kiti šaltiniai nurodo, kad Visų Karalienės ikoną Atono kalno vienuoliams padovanojo karalienė Marija Paleolog, Moldavijos valdovo, šv. Stepono Didžiojo (1457-1504) žmona. Ji buvo žinoma kaip tikėjimo gynėja, Atono vienuolyno rėmėja bei Atono šventyklų atstatytoja. Visų Karalienės ikona išgarsėjo dideliais stebuklais ir liko nepažeista vienuolyne kilus gaisrui. Kai aplinkui viskas sudegė, ikona išliko.
                      Šv. Anatazijaus šventovėje Lauroje, Apreiškimo sobore, virš palangės yra Marijos, visų Karalienės freska, kurią 1537 m. nutapė žymus tų laikų dailininkas Teofanas Kritskis. Turkų okupacijos metais Atono vienuolynai buvo nuolat puldinėjami. Kartą turkų kareivis, norėdamas išniekinti ant sienos nutapytą Dievo Gimdytojos atvaizdą, į jį šovė. Tačiau kulka stebuklingai atšoko Kūdikėlio Jėzaus, laikomo ant Marijos rankos, atvaizdo ir apsisukusi peršovė šventvagio kaktą. Turkas mirė vietoje. Šūvio pėdsakas freskoje matomas iki šiol...

Šaltinis: „Švenčiausiosios Dievo Gimdytojos Marijos, visų Karalienės, Akatistas“, Pilnų namų bendruomenė.

Komentarai